Woda w organiźmie

Znaczenie wody w organizmie

Dr. Alexis Carrel otrzymał w 1914 roku nagrodę Nobla za to, że przez 34 lata utrzymał przy życiu wysublimowane z organizmu kurczaka żywe komórki serca. Maksymalna długość życia przeciętnego kurczaka to około 12 lat. Kiedy eksperyment został przerwany po 34 latach komórki dalej żyły.Dr Carrel udowodnił tym samym swoje przypuszczenia, które podsumował następującymi słowami:

Komórka jest nieśmiertelna -

 to tylko płyny, w których otoczeniu żyje  degenerują ją. Odnawiając płyny systematycznie oraz dając komórce substancje odżywcze, których potrzebuje oraz tlenu, współczesna wiedza pozwala twierdzić, że może ona praktycznie żyć wiecznie.”

Każda komórka naszego organizmu jest fabryką wolnych rodników.(patrz Wolne rodniki w zakładce Wprowadzenie) Procesy wolnorodnikowe można uznać za uniwersalny mechanizm powstawania wielu schorzeń. Do najgroźniejszych dla zdrowia i życia człowieka chorób, w powstaniu których uczestniczą aktywne formy tlenu, czyli wolne rodniki należy zaliczyć:

  • miażdżycę oraz zawał i udar – skutki miażdżycy
  • choroby nowotworowe
  • przyspieszenie procesu starzenia się organizmu

 

Wolne rodniki, a miażdżyca

Utleniona przez wolne rodniki tlenowe frakcja cholesterolu o niskiej gęstości (LDL) powoduje wnikanie jego do ścian naczyń krwionośnych, co jest przyczyną ich usztywnienia (miażdżycy) = nadciśnienia tętniczego.

 

Wolne rodniki, a choroby nowotworowe

Skutkiem uszkodzenia przez wolne rodniki DNA są zmiany w strukturze kodu DNA, co jest przyczyną jego mutacji. Zmutowane komórki mogą wymknąć  się spod kontroli i mnożyć jak oszalałe stając się nowotworem. Aby do tego doszło, niezbędne jest środowisko o charakterze kwaśnym i beztlenowe. (Iwan Nieumywakin.Woda utleniona na straży zdrowia.2008.str.37, 50, 64, 107).

 

Wolne rodniki, a przyspieszenie procesu starzenia się organizmu

Skutkiem zaatakowania białka (kolagenu i elastyny) jest gwałtowne starzenie się komórki. Na zewnątrz widać to dokładnie, skóra staje się sucha, stara, zwiotczała. Ten proces zachodzi również wewnątrz organizmu, ale skutki są o wiele gorsze. Starzeje się cały organizm, ponieważ starzeją się wszystkie komórki, których białko jest zaatakowane przez wolne rodniki.

Coraz większa liczba specjalistów od opieki zdrowotnej i naukowców z całego świata opowiada się za teorią, że starzenie i choroby z tym związane są wynikiem nagromadzenia się w organizmie kwaśnych odpadów przemiany materii (metabolizmu). Nieodpowiednia dieta (spożywanie zbyt dużych ilości mięsa, cukru, białych produktów mącznych, smażonych potraw, przetworzonej żywności, alkoholu, napojów typu Coca-Cola, produktów mlecznych) może być odpowiedzialna za gromadzenie się kwaśnych odpadów. Stan ten pogarsza stres. (www.ionizers.org Alkaviva Water Ionizers - Quality Water Ionizers with a Lifetime).

Woda Kangen naładowana jest wolnymi elektronami, które czynią ją naturalnym antyutleniaczem

Około 2% wdychanego przez człowieka tlenu ulega przekształceniu w wolne rodniki tlenowe. Do powszechnie znanych przeciwutleniaczy, chroniących organizm przed chorobami nowotworowymi zalicza się m.in. witaminę C, witaminę E i beta-karoten.  Problem leży w masach cząsteczkowych i tak beta-karoten ma 150, witamina  E – 153 , witamina C 175 natomiast woda Kangen 18 μ.

Są to substancje redukujące będące dostarczycielami elektronów dla wolnych rodników, nie dopuszczając w ten sposób do reakcji pomiędzy wolnymi rodnikami, a ważnymi dla życia komórki strukturami. Jednak substancje te nie są najlepszym źródłem elektronów, chociaż są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu (stanowią kofaktory potrzebne  enzymom do katalizowania różnych reakcji chemicznych). (www.Kofaktory-Wikipedia, wolna encyklopedia). Najlepszym źródłem wolnych elektronów jest zjonizowana woda alkaliczna (pH > 7) otrzymana w wyniku elektrolizy ze względu na jej odpowiedni potencjał Redox (ORP -  patrz  zakładka  Wprowadzenie) restrukturyzację (film Prezentacja) a z tym związaną masę cząsteczkową łatwo przyswajalną przez masz organizm.

Download mp3